Eşek Sütü Çiftliği

Eşek sütü İzmir

Eşek sütü İzmir
Tag: Eşek sütü İzmir

Eşek sütü İzmir

Ülkemizde eşek sütünün, kanser, astım, bronşit, koah, siroz ve kemik erimesi (osteoporoz) tedavisinde besin takviyesi olarak kullanılmaya başlamasıyla, hasta ve yakınlarının sorduğu; eşek sütü nerede satılır, nerden alınır, eşek sütü fiyatı nedir? sorularının cevapları için en doğru adrestesiniz;

Eşek sütü nasıl kullanılır?

Eşek sütü içmek, ülkemizde ilk kez duyanların haklı olarak biraz garipsediği bir olay olmuştur. Yüzyıllar boyunca topraklarımızda yük hayvanı olarak ite kaka kullandığımız, gözünden başka da pek paye vermediğimiz eşeklerin sütü nasıl ve neden içilir? Yıllardır inek sütünü şifa niyetine içerken nereden çıktı bu eşek sütü? gibi sorularınızı, eşek sütünün toplumumuzda mevcut tarım kültüründe yer almayışından dolayı doğal karşılıyoruz.

Aslında eşek sütü yeni keşfedilmedi, toplum olarak biz yeni tanıyoruz. Antik çağlardan günümüze kadar dünyanın dört bir yanında milletler eşek sütünün faydalarının farkındaydı ve tıbbi amaçlı kullanmaktaydı. Tıp biliminin babası Hipokrat tarih öncesi çağlarda, İbn-i Sina bin yıl önce, bu mucizevi şifa kaynağının faydaları hakkında makaleler kaleme almıştı. 20. Yüzyıla kadar Fransız Hastanelerinin yeni doğan kliniklerinde tıbbi ilaç olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde de tüm dünyadan bilim insanları, özellikle eşek sütünün kanser tedavisindeki umut vaat eden sonuçları üzerinde çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNE EŞEK SÜTÜ

- Türkan EĞRİBOYUN, UZMAN

2010 yılında, Manisa’nın Akpınar ilçesinde kurduğumuz eşek sütü çiftliğimiz Türkiye’de taze eşek sütü üretiminin öncüsü olmuştur. Kurulduğumuz günden bugüne kadar eşek sütünün toplumumuza tanıtılması, yararlarının insanımıza anlatılarak herkes tarafından bilinmesi ve ihtiyaç sahiplerinin bu şifa kaynağından faydalanabilmesi için çalışmalarımızı titizlikle yürütmekteyiz.

Çalışmalarımızın sonucunda her gün daha fazla artan eşek sütü taleplerinizi karşılayabilmek adına eşek sayımızı arttırmaya devam ediyoruz.

İlk günden beri taviz vermediğimiz prensiplerimiz doğrultusunda, besin değerlerini kaybetmemiş eşek sütünü sizlere ulaştırmak için, siparişiniz üzerine sütünüzü sağıyoruz ve sütü dondurmadan, strafor ambalaj içerisinde buz ile beraber kargoya veriyoruz. Türkiye’nin her yerine eşek sütü gönderimi yapıyoruz.

Çiftliğimizdeki eşeklerin bakımı her gün düzenli olarak yapılmakta ve hijyen kurallarına uygun olarak sağılmaktadır.

Eşek sütü fiyatı nedir?

 • Eşek sütü marketlerde satılan bir ürün değildir.
 • Eşek sütünü çiftliğimizden güvenle satın alabilirsiniz.
 • Çiftliğimizde hijyen prensiplerinden asla ödün verilmemektedir.
 • Eşeklerimizin bakımı her gün düzenli olarak yapılmaktadır.
 • Sütünüz siparişinizden sonra size özel olarak sağılmaktadır.
 • Önceden sağılmış, satılmak üzere dondurulmuş süt gönderilmez.
 • Sütler kargolanması için dondurulmaz. Dondurulmuş süt besin değerlerinin %3 ünü kaybeder.
 • Sütlerimiz şişelenerek, strafor kutu içerisinde, yanına buz koyularak tüm Türkiye’ye, adresinize teslim kargo ile gönderilir.
 • Süt siparişiniz için bizi telefonla arayabilirsiniz.
 • Günlük veya haftalık düzenli süt alım talebi oluşturabilirsiniz.

Çiftliğimizde 1 Litre Eşek Sütü Fiyatı: 100 TL’dir.

Günlük kullanım miktarı 250 ml’dir. Sabahları aç karnına 100 ml, gece yatmadan önce 150 ml içilmesi tavsiye edilir. Eşek sütü kesinlikle kaynatılmadan çiğ olarak içilmelidir. Eşek sütünün tadı hafif şekerlidir. En yağsız süt olmasından dolayı kokusuz ve içimi rahattır. Hazmı kolaydır, şişkinlik yapmaz, kilo aldırmaz, aksine kilo vermeyi düşünenlere tavsiye edilir.

Eşek sütü nasıl saklanır?

Taze sağıp size ulaştırdığımız eşek sütünü dondurmayınız. Dondurulmuş eşek sütü gönderen çiftliklerden de süt almamanızı tavsiye ederiz. Dondurulmuş eşek sütü besin değerlerinin %3’ünü kaybetmektedir. Sağıldıktan sonra kapalı kaba alınan eşek sütü, ısıtılmadığı ya da dondurulmadığı sürece besin değerini bir hafta kadar koruyacaktır. Sütünüzü buzdolabınızın dondurucu olmayan bölümünde saklayınız. Ilık içmek istiyorsanız, içeceğiniz miktarı dolaptan alarak oda sıcaklığında beklemeye bırakınız.

Eşek sütü nasıl içilir?

 • Eşek sütünün besin değerlerini kaybetmemesi için kesinlikle kaynatılmadan, çiğ olarak içilmelidir.
 • Sabahları aç karnına 100 ml, gece yatmadan önce 150 ml eşek sütünü düzenli olarak içtiğinizde bünyenizdeki olumlu etkilerini kısa sürede fark edeceksiniz.
 • Ne kadar süreyle içmeye devam edeceğimiz hangi hastalığa fayda arandığıyla ilgili olarak değişmektedir.
 • Astım, koah ve kanser hastalarında beklenen etkiyi gösterebilmesi için en az üç hafta aksatılmadan içilmesi gerekmektedir.
 • Eşek sütünün tadı hafif şekerli ve lezzetlidir. Kokusu rahatsız etmez. İçimi çok rahattır.
 • Eşek sütünün yağ oranı inek sütüne oranla çok düşüktür, hazımsızlık, şişkinlik ve kilo yapmaz.

Eşek Sütünün En Yaygın Bilinen Faydaları

* içeriğindeki mineraller sayesinde vücuda direnç veriyor, bağışıklık sistemini güçlendirir.
* Eşek sütü kanser hastalığına karşı direnç sağlar.
* Eşek sütü astım hastalığına iyi gelir.
* Eşek sütü bronşit hastalığına iyi gelir.
* Eşek sütü anne sütüne en yakın süt olarak bilinir.
* Eşek sütü ile vücudunuzu yıkadığınızda yada bir bez pamuk yardımıyla sildiğinizde cilt hastalıklarına çare olur.
* Eşek sütü siroz'a iyi gelir.
* Eşek sütü balgam söktürür.
* Eşek sütü ateş düşürür.
* Eşek Sütü içerisinde bulunan yüksek kaliteli omega 3 sayesinde kalbi korur.
* Eşek sütü içerisinde bulunan yüksek kalsiyum sayesinde kemik gelişimini arttırıyor ve kemik erimesini engeller.
* Eşek sütü yağ yakımını hızlandırıyor ve vücudu formda tutar.
* Eşek sütü küçük yaştaki çocuklara ve bebeklere içirilebilir. Çünkü inek sütü gibi alerji yapmaz. Eşek sütünün anne sütüne çok yakın değerler taşıması sebebiyle, çok değerli bir süttür.Bebeklerin dünyaya gözünü açmasından sonra beslenmeleri ve gelişmeleri için yine anne sütüne muhtaçtır.Anne bebeğini artık sütüyle beslemek zorundadır.O zaman anne sütü bir bebek için hayati olmaktan öte yaşamının ilerleyen dönemlerinde vücudu için bağışıklıktan , hastalık dirençlerine kadar bir çok devamlılık arz eden süreçlerde olmazsa olmazdır.Peki anne sütü olmayan anneler bebekleri için endişelenmeli midir ? Anne sütünü alamayan bebek, mamalarla beslenmeye devam ettiğinde hayatının ilerleyen dönemlerinde bağışıklık sisteminden kaynaklanan eksiklikleri yaşayacaktır.

İşte sonsuz şifa kaynağı eşek sütünden en çok faydalanılan konular;

 • Osteoporoz (Kemik Erimesi): Düşük yağ oranlı eşek sütünün bileşimindeki kalsiyum, anne sütü ile beraber emilimi en yüksek kalsiyum olma özelliğini taşır.
 • Bronşit: İltihabi bir hastalık olan bronşit tedavisinde eşek sütü antienflamatuar etkisiyle tüm iltihaplanmalarda olduğu gibi etkendir.
 • Astım, koah, siroz tedavilerinde eşek sütü üst solunum yolunu açar ve iltihaplardan temizler.
 • Kalp ve Damar hastalıklarında etkendir. Damar sertliğini giderir, damarları genişletir.
 • Kanser: Bağışıklık sistemini güçlendirir. Tümör oluşumunu ve zararlı hücrelerin çoğalmasını baskılayabilir.
 • Antibakteriyeldir. İçeriğindeki zengin lizozim ve laktoferrin enzimleri mikroplara karşı güçlü bir savunma oluşturur.
 • Omega-3 Desteği: Düşük yağ oranı, yüksek Omega-3 yağ asidi ile Kolesterol tedavisinde ve beyin gelişiminde etkendir.